Miejski chillout na dwóch kółkach

25 czerwca 2017 Skomentuj

Rower miejski to idealny sposób nie tylko na codzienną komunikację, ale także poznawanie nowych miejsc i odpoczynek. Jeśli poszukujecie ciekawych pomysłów na to, jak w rowerowy sposób spędzić czas w mieście, mamy dla Was kilka porad.

Niezależnie od tego czy korzystamy z własnego mieszczucha czy z usług rowerowej wypożyczalni, rower to najlepszy sposób na poznawanie swojego miasta od zupełnie innej strony. Zwłaszcza kiedy pogoda sprzyja. Szkoda marnować czas na przejazdy autem czy komunikacją miejską skoro również podróż do celu może być przyjemnością. Nie traktujmy jednak roweru wyłącznie w kategoriach dojazdów do szkoły i pracy – to też świetny sposób na weekendowy chilout.

Zwiedzanie z rowerem – zupełnie nowa strona miasta

Rowerem dotrzemy w miejsca niedostępne w żaden inny sposób. Pieszo za daleko, tramwaj czy autobus nie dojeżdża – tylko rower pozwoli na tak intensywne zwiedzanie. To świetny sposób nie tyko na poznawanie swojego miasta od nowej strony ale także metoda szybkiego zwiedzania zupełnie nowych miejsc podczas wypadów na weekendowy city – break. Najczęściej wybierane jako destynacje takich wypadów europejskie miasta mają zwykle doskonale rozbudowaną rowerową infrastrukturę więc warto to wykorzystać. Sieci rowerów miejskich, a może własny rower przywieziony samochodem – tą metodą dotrzemy dalej i szybciej, zaliczając więcej ciekawych punktów na mapie. Dzięki jeździe na rowerze nie ominie nas też nic z tego, co po drodze – a jak mówił klasyk w kolarstwie liczy się nie tylko cel ale także droga do niego.

Połącz weekendowe plany z rowerem

Jeśli pogoda dopisuje po co marnować czas na stanie w korkach czy szukanie miejsc na parkingu? Wcale nie zachęcamy Was do rezygnacji z cotygodniowych sprawunków czy planów – jednak może lepiej zamiast samochodem zrealizować je rowerem?

Wygodny i pakowny rower miejski z koszem i bagażnikiem bez problemu pozwoli przywieźć do domu zakupy bez straty czasu związanej z dużym ruchem w centrach handlowych. Pod wieloma sklepami spotkamy już nawet wygodne, repliki zegarków rolex monitorowane parkingi dla rowerów. Należy jedynie pamiętać o zabraniu ze sobą dobrego i bezpiecznego zapięcia, takiego jak np. u – lock.

Rower to też świetny sposób na szybki wypad za miasto. Nie dość, że pozwoli zrobić to taniej niż jakikolwiek inny środek lokomocji to jeszcze dotrzemy na nim w miejsca niedostępne inaczej. Nie zapominajmy o zdrowej dawce ruchu na świeżym powietrzu czy dodatkowej szansie na…opalanie.

Niezależnie od tego, gdzie Wasz rower zabierze Was w weekend, pamiętajcie o bezpieczeństwie i obowiązujących przepisach. Sprawne oświetlenie, dobre zabezpieczenie w przypadku zostawiania roweru na ulicy oraz stosowanie się do regulacji  kodeksu drogowego – to gwarancja przyjemnej i bezpiecznej jazdy. Nie zapominajmy też o zdrowym rozsądku – jazda na rowerze pod wpływem alkoholu jest zabroniona!

Kategoria: